Odpowiedzi na Wasze pytania:


Czas trwania makijażu:

Makijaż ślubny trwa około 90 minut, makijaż okolicznościowy około 75 minut, makijaż próbny to nawet 3 godziny.

W harmonogramie na dzień ślubu okienka na makijaże wynoszą 1h30 na Pannę Młodą i 1h20 dla pozostałych gości. Między każdym makijażem jest 5-10 minut przerwy (wymiana pędzli, umycie rąk, sprzątnięcie stanowiska)  

Na makijaże proszę przyjeżdżać punktualnie, mam dla Pań wyznaczone ramy na wykonywany makijaż i każde spóźnienie skraca wykonywanie makijażu (W przypadku dużego spóźnienia makijaż nie będzie wykonany szybciej - tylko nie będzie wykonany w całości). 

W przypadku niespodziewanych przeszkód (klientka wychodzi, odbiera telefony, bardzo łzawi itp.) - makijaż/fryzura mogą potrwać dłużej, ale nigdy kosztem kolejnej klientki w salonie.

 

Harmonogram ślubny:

W przypadku pakietów przygotuję dla Was harmonogram makijaży na dzień ślubu. Jeśli czesać będzie Was ktoś z Pracowni na Bóstwo wtedy harmonogram przygotuję albo ja albo któraś ze stylistek fryzur, a link do tabelki potrzebnej do przygotowania harmonogramu dostaniecie od nas w potwierdzeniu rezerwacji.
W przypadku pracy z fryzjerkami z zewnątrz mogę zgrać makijaże i fryzury jeśli fryzjer poda mi swoje czasy fryzur.

 

Kępki

Kępki rzęs kleję wszystkim klientkom, chyba że ktoś bardzo nie chce/nie lubi efektu z kępkami, wtedy możemy z tego zrezygnować. Każdy makijaż jest utrwalany.

 

Alergie

Jeśli klient nie poinformuje o konkretnej (!) alergii nie odpowiadam za jego reakcję na dowolny kosmetyk/produkt, bo nie jestem w stanie przewidzieć/zgadnąć co kogo uczula. Większość kosmetyków na których pracuję jest przeznaczona dla skór wrażliwych, ale nie wszystkie, a alergenem albo produktem drażniącym może być każdy składnik każdego produktu.
Nie jestem w stanie zapamiętać, które składniki/produkty podawałyście mi jako uczulające Was przed wcześniejszymi makijażami, dlatego proszę o przypomnienie przed każdym makijażem (poza ślubnym, na którym mam notatki z próby).

 

Zestawy poprawkowe

Panny młode dostają ode mnie w dniu ślubu mini kosmetyczkę z odsypką pudru sypkiego, odrobinę pomadki do poprawek, gąbkę do pudru, bibułki matujące. Ze swojej strony doradzam jednak zainwestowanie w pomadkę do poprawek i puder w kamieniu - są dużo łatwiejsze i szybsze w użyciu niż próbki :). Mogę doradzić jakie kosmetyki do poprawek można dokupić i naprawdę biorę pod uwagę Wasz budżet na to (zrozumiem że wolicie wydać na coś 20pln niż 300 jeśli nie planujecie używać tego więcej niż raz)


Makijaż próbny

Makijaże próbne wykonuję we wtorki, środy i czwartki. Wyjątkiem są próby poza sezonem ślubnym. Robię maksymalnie dwie próby dziennie, najczęściej w godzinach 9:00, 12:30 i 16:00. W przypadku wykupienia makijaży u mnie a fryzur u dowolnej stylistki z Pracowni na Bóstwo - umawiamy próbę makijażu i fryzury na jeden dzień. 
Osobne ustalenia co do terminów dotyczą zagranicznych panien młodych – odzywajcie się jak tylko będziecie znały terminy swoich wizyt w kraju, od razu sprawdzimy na kiedy możemy umówić próbę.

Przed makijażem próbnym proszę o podesłanie inspiracji makijażowych (ułatwią mi one wyczucie gustu panny młodej) oraz jeśli to możliwe - zdjęć sukni, kolorów przewodnich, dodatków, kwiatów, planowanej fryzury. Jeśli potrzebujecie pomocy z inspiracjami – dajcie znać, mam gotowe foldery inspiracji dla panien młodych, druhen, dla mam i babć.

Makijaż próbny trwa ok. 2,5 - 3 godziny, zwykle jednak 3. Próby wykonuję bez dojazdu, w mojej pracowni. Na próbę przychodzimy bez osób towarzyszących. Na makijaż próbny umawiamy się najwcześniej 2 miesiące przed, a najpóźniej na 3 tygodnie przed dniem ślubu, żeby można było jeszcze wdrożyć zmiany w pielęgnacji skóry jeśli będzie taka potrzeba. Podczas makijażu próbnego po rozmowie na temat podesłanych inspiracji decydujemy się na jeden makijaż, w którym można wprowadzać zmiany (intensywniejsze cienie, zmiana matu na połysk, dodanie eyelinera, zmiana koloru pomadki, mocniejsze konturowanie itp.). W celu wykonania większej liczby makijaży proszę o decydowanie się na pakiet prób.

Moje zdanie co do makijażu próbnego pozostaje niezmienne od lat - czyli o tyle polecam zrobienie makijażu próbnego (czy to u mnie czy w przypadku zdecydowania się na usługi kogoś innego), że w trakcie próby jest czas na kombinowanie i delikatne zmiany w makijażu, tego czasu nie ma już w dniu ślubu. Gdy próbę wykonamy rano to po noszeniu makijażu cały dzień można ocenić jego trwałość i to czy czujemy się w nim swobodnie i ładnie. Większość pań, które przychodzą do mnie na makijaż próbny jest od razu we fryzurze próbnej i w bluzce w kolorze sukni ślubnej - mają okazję sobie ocenić czy wszystko gra stylistycznie i czy jednak nie chcą zmienić koncepcji makijażu/fryzury/kolorów przewodnich. Ostateczną decyzję zawsze zostawiam pannie młodej, ale moim zdaniem warto poświęcić tych parę godzin na próbę i nie stresować się w dniu ślubu że coś może nam nie zagrać. Jeśli klientka decyduje się na makijaż ślubny bez próby wtedy zakładam, że makijaż potrwa dłużej, tym samym będzie droższy, nie będzie też możliwości wprowadzania dużych zmian ani nie będę przedłużać makijażu kosztem czasu innych klientek.